Sziasztok!
Ma a "10 kétkezes lendítés - 10 egykezes lendítés jobb karral - 10 egykezes lendítés bal karral - 8 szakítás jobb karral - 8 szakítás bal karral" ciklust megállás nélkül hatszor hajtottam végre, majd egy rövidke pihenőre letettem a kettlebellt, ami után még egy teljes ciklust és további 30 lendítést hajtottam végre az idő lejártáig. Ezzel a mai mérlegem 80 kétkezes lendítés, 160 egykezes lendítés és 112 szakítás 12 perc alatt.
Az edzés nagyon jól ment. A derekamon csak a vége felé kezdtem el tompa fáradságot érezni, és alig fájt, a fogásom is csak a pihenő utáni ciklusban kezdett el egy kicsit fájni. Nagyon örülök neki, hogy csakis az eszem utasítására álltam neki pihenni, mivel éreztem, hogy kezdem elveszíteni a légzéskontrollt a szakítások közben. Úgy érzem, simán ment volna végig megállás nélkül, hiszen nem is voltam különösebben fáradt, a szusszal is remekül bírtam, de a szabályosság mindenek előtt való, ezért a helyes légzésritmusom elvesztése közelében inkább megálltam, és elégedett vagyok ezzel a döntéssel.
Rájöttem, hogy kapkodó légzéssel és rekeszizomgörcs közelébe jutva fejezni be az edzést ugyanúgy csalás, mint a rest-pause szakítások, hiszen nem teljesen szabályos a végrehajtás, és ezzel úgyszintén abba a hitbe ringatjuk magunkat, hogy sikerült egy ciklust teljesíteni, aminek folyományaként túl hamar lépünk tovább. Emellett a légzéskontrollhoz való ragaszkodás remek szabályozás ahhoz, hogy ne hajtsuk magunkat túl, hiszen amikor a légzés már kapkodóvá válna, azt jelenti, hogy erőltetjük az edzést. Ehelyett a szabályos légzést megtartva biztosítjuk, hogy csakis akkor legyen teljesítettnek tekinthető egy ciklus, amikor az már valóban nem jelent kihívást.
Nagyon fontos tapasztalatom a légzéstechnikáról, ami a légzés szabályosságát is rögzíti: Mindig legyen benne szünet! Csakis a csípő előre- és hátralökésekor végezzünk gyors ki- illetve belégzést! A légzőizmoknak szükségük van a kis pihenésre az ismétlések közben, ezzel valójában tivább bírhatjuk szusszal.
A következő bejegyzést holnap naplózom, amikor nyújtással foglalkozom.