Sziasztok!
A tegnapi edzés után ma finom izomláz maradt a mellizmomban és a tricepszem külső fején, a könyök közelében.
A mai edzést már nagyon vártam. Vágytam, hogy kezembe vehessem a vasat, és újra szakításokat végezzek.
A légzőgyakorlatot 12-8 bontásban végeztem el, és remekül ment és talán kicsit sokat pihentem a két sorozat körzött, ugyanis 6 perc kellett a mai légzőgyakorlatozáshoz.
A légzőgyakorlat és a kettlebellezés között 1 percet pihentem.
A kettlebellezés során a szokásos "10 kétkezes lendítés - 10 egykezes lendítés jobb karral - 10 egykezes lendítés bal karral - 5 szakítás jobb karral - 5 szakítás bal karral' ciklust ismételgetve éppen 5 ciklust sikerült végrehajtanom a kijelölt idő alatt - az utolsó 5 szakítást már csipogás alatt végeztem -, így a mai mérlegem 50 kétkezes lendítés, 100 egykezes lendítés és 50 szakítás 6 perc alatt. Az utolsó két ciklusnál egy egészen picit fájt a fogás a jobbkezes lendítéseknél, és talán az utolsó előtti ciklus végén egy pillanatra "felizzott" a lovaglóizmom a jobb lábamban, amire tegnap is utaltam, de utána nem volt gond vele, és nyújtásra sem reagált fájdalommal. Az edzés után éreztem, mintha elkezdene beállni a combhajlítóm és a combközelítőm, ezért egy kis jó reggelttel nyújtani kezdtem, és meglepődve tapasztaltam, hogy a legnagyobb természetességgel tudok olyan mélyre hajolni, ahová nyújtáskor csak egy-két feszítés után jutok el. Újabb bizonyíték arra, hogy a ballisztkus kettlebell-gyakorlatok fokozzák a combhajlító hajlékonyságát.
A teljes edzés 13 percig tartott.
A szokatlan kettlebell-időtartam magyarázata, hogy az ünnepek közötti pihenőidő alatt sokat gondolkozva a dolgon arra jutottam, hogy módosítom az edzéstervet, és heti kétszer fogok kettlebellezni, 6, illetve 12 percet. A haladó fokozatra eleve ez volt a tervem, de számtalan dolog mérlegelése után arra jutottam, már most bevezetem, mert véleményem szerint célszerűbb és gyorsabb fejlődést biztosít, mivel nem kell leragadni egy adott intenzitásnál, hogy 15 percig is menjen, konzisztensebb az edzésterv egésze hosszú távon is, és talán az 5-10-15 perces, három edzés jobban megterheli az idegrendszert, mint amennyire érdemes az optimumhoz, végül pedig egyszerűen kevesebb időt igényel hetente. Az "Edzésterv" bejegyzést is ennek megfelelően fogom módosítani. Amennyiben most már ez áll benne, a Kedves Blogolvasó már jóval e bejegyzés megszületése után olvassa azt.
A következő bejegyzést két vagy három nap múlva naplózom - attól függően, hogyan döntök a pihenőnapok beállításáról -, és akkor vagy calisthenik-kel és nyújtással, vagy a Kemény Forma légzéstechnikájával és 12 perces kettlebellezéssel foglalkozom.